Doporučujeme

 • Podruhé z Porúří - Postindustriální parky

  Prakticky nikde nenaleznete souborný český popis postindustriálních parků Porúří, které jsou svým rozsahem a přístupem tak ojedinělé. Inventura krajiny tento popis má! 

  alt

 • Galerie vulgárních koloristů

  Patrně jednou z nejviditelnějších stop postkomunistické doby je tvorba neřízené sídelní kaše, která s sebou nese množství doprovodných negativních jevů. Tento problém vydá na desítky tučných svazků odborné literatury a budeme se jím pravděpodobně zabývat v dalších článcích. Můžeme jej přirovnat k rakovinnému bujení, kdy na dosud zdravém základu s jasnou organizační strukturou a kvalitními buňkami začnou vyrůstat nádory neorganizovaných buněk nemocných.

 • Kůrovec a podobní škůdci

  Problematiku kůrovce není třeba představovat – mediální kolotoče s ní pravidelně objíždějí domácnosti, a tak snad není nikoho, kdo by neznal tyto šumavské celebrity.  Ve smrkových lesích se jim dobře daří a vesele se za naší velké pozornosti rozrůstají. Mimo veškerý zájem však stojí kůrovec jiný, troufám si tvrdit, že možná i nebezpečnější.

video

video z článku Thuje (Tfúje)

Nejnovější komentáře

Reklama na bez

Vysaďte si bez, nestyďte se za to!   

alt

Číst dál...

Přípravek na ochranu rostlin

Přípravek na ochranu rostlin

Chcete dopřát svým rostlinám tu nejlepší ochranu? Pokud věříte v posmrtný život nejen lidí, ale i zvířat a také rostlin, ušetřete jim trápení na zemi a pošlete je na onen svět, kde budou žít slastně na věky věků. Pár kapek přípravku rostlinu definitivně ochrání.alt

Číst dál...

Provázej nás na našich cestách

Potvrzeno: Češi jsou nejateističtější stát na světě. V Čechách jsme vesměs pyšní na to, že jsme nejateističtější zemí na světě. Nyní to máme potvrzeno černé na bílém. Jediní možní konkurenti, východní Němci, byli naštěstí asimilováni západním Německem a jejich ateismus je tedy statisticky rozmělněn,“ konec citace. Více viz Občanské sdružení ateistů České republiky

alt

Číst dál...

Strom listnatý var. problematický

Popišme si druh dřeviny hojně rozšířený ve veřejné zeleni a okolí lidských příbytků. Zajímavostí je, že do tohoto stadia může snadno zmutovat téměř kterýkoliv z dosud známých druhů listnáčů.

alt

Číst dál...

Dítětem na Filipínách aneb bezbřehé dětské hřiště

Naštěstí již představy o dětských hřištích v podobě certifikovaných ultrabezpečných a maximálně sterilních herních strojů nahrazují zdravé úvahy o potřebě špíny a přirozeného nebezpečí pro zdravý vývoj dětí.

alt

Číst dál...

Borgské krychle

„Aniž by si veškerá média povšimla, musela se na naší obloze v nedávné minulosti odehrát strhující podívaná. Naší atmosférou proletěla legendární Borgská krychle a její fragmenty zasáhly v hustém meteorickém roji prakticky celé území našeho státu. S sebou pak přinesly i vzorky mimozemských druhů rostlin. Jev zůstává nadále bez povšimnutí laické i odborné veřejnosti.“

alt

Číst dál...

Copyright © 2020 Inventura krajiny