Doporučujeme

 • Podruhé z Porúří - Postindustriální parky

  Prakticky nikde nenaleznete souborný český popis postindustriálních parků Porúří, které jsou svým rozsahem a přístupem tak ojedinělé. Inventura krajiny tento popis má! 

  alt

 • Galerie vulgárních koloristů

  Patrně jednou z nejviditelnějších stop postkomunistické doby je tvorba neřízené sídelní kaše, která s sebou nese množství doprovodných negativních jevů. Tento problém vydá na desítky tučných svazků odborné literatury a budeme se jím pravděpodobně zabývat v dalších článcích. Můžeme jej přirovnat k rakovinnému bujení, kdy na dosud zdravém základu s jasnou organizační strukturou a kvalitními buňkami začnou vyrůstat nádory neorganizovaných buněk nemocných.

 • Kůrovec a podobní škůdci

  Problematiku kůrovce není třeba představovat – mediální kolotoče s ní pravidelně objíždějí domácnosti, a tak snad není nikoho, kdo by neznal tyto šumavské celebrity.  Ve smrkových lesích se jim dobře daří a vesele se za naší velké pozornosti rozrůstají. Mimo veškerý zájem však stojí kůrovec jiný, troufám si tvrdit, že možná i nebezpečnější.

video

video z článku Thuje (Tfúje)

Nejnovější komentáře

Zahradnický oxymóron

Mrtvé milenky cit? Zbortěné harfy tón? Umělý živý plot! Cítíte to básnické napětí? Napětí ucítíte i při skutečném setkání tváří v tvář, tedy v tváří drát.

Umělý živý plot je skutečným výrobkem, obchodníky do nebe vynášeným: „Umělý živý plot - půvab živého plotu s výhodami elegantního řešení. (...) Nikdy jej nemusíme zalévat a ušetříme si tak práci i vodu. Plot bude stále zelený a prakticky nerozeznatelný od své přírodní předlohy.“ Krása.


Realita? Nejedná se o plot, nýbrž o zástěnu, kterou si na stávající plot musíte přidělat. Konstrukce je taktéž zcela převratná: drát + zelená bužírka + zelené třásničky. Dostatečně vyzkoušeno na umělých vánočních stromcích. K vlastnímu plotu přichytíte drátkem a je hotovo. Vzhledově je to opravdu k nerozeznání, zdálky od zelených stínících plachet, zblízka od vánočních girland bez koulí.

Jako živý, raketka nechybí  alt  alt  alt

Pokud tedy nemáte dost místa, chuti nebo energie na pěstování živého plotu, ale chcete ho, tohle vás nespasí. Již zmíněná zelená stínící tkanina, rákosová rohož, nebo nějaká zálesácká plachta vám udělají stejnou službu. I když nebudou mít tak absurdní název.  

alt  alt


Celý propagační text si můžete přečíst zde, a nelekněte se, stránky hrají veselou písničku

Názory uživatelů

Copyright © 2020 Inventura krajiny