Doporučujeme

 • Podruhé z Porúří - Postindustriální parky

  Prakticky nikde nenaleznete souborný český popis postindustriálních parků Porúří, které jsou svým rozsahem a přístupem tak ojedinělé. Inventura krajiny tento popis má! 

  alt

 • Galerie vulgárních koloristů

  Patrně jednou z nejviditelnějších stop postkomunistické doby je tvorba neřízené sídelní kaše, která s sebou nese množství doprovodných negativních jevů. Tento problém vydá na desítky tučných svazků odborné literatury a budeme se jím pravděpodobně zabývat v dalších článcích. Můžeme jej přirovnat k rakovinnému bujení, kdy na dosud zdravém základu s jasnou organizační strukturou a kvalitními buňkami začnou vyrůstat nádory neorganizovaných buněk nemocných.

 • Kůrovec a podobní škůdci

  Problematiku kůrovce není třeba představovat – mediální kolotoče s ní pravidelně objíždějí domácnosti, a tak snad není nikoho, kdo by neznal tyto šumavské celebrity.  Ve smrkových lesích se jim dobře daří a vesele se za naší velké pozornosti rozrůstají. Mimo veškerý zájem však stojí kůrovec jiný, troufám si tvrdit, že možná i nebezpečnější.

video

video z článku Thuje (Tfúje)

Nejnovější komentáře

Přípravek na ochranu rostlin

Přípravek na ochranu rostlin

Chcete dopřát svým rostlinám tu nejlepší ochranu? Pokud věříte v posmrtný život nejen lidí, ale i zvířat a také rostlin, ušetřete jim trápení na zemi a pošlete je na onen svět, kde budou žít slastně na věky věků. Pár kapek přípravku rostlinu definitivně ochrání.alt

Sémanticky zajímavý obrat předkládá řada herbicidů, včetně herbicidů takzvaně totálních. Souslovím „přípravek na ochranu rostlin“ se rozumí fakt, že likvidací jedné rostliny dáte prostor rostlině druhé a tím jí preventivně chráníte. Máte možnost zapůsobit jako Deus ex machina a řídit osud společenstva rostlin například pomocí herbicidu.

altalt

Po delší úvaze a přemítání o etice lze výraz částečně chápat. Podobě tak jako gilotina a elektrické křeslo jsou přípravky na ochranu lidí.     

alt

Názory uživatelů

úterý 16. prosinec 2014 17:18 Hodnocení 5 / 5Hodnocení 5 / 5Hodnocení 5 / 5Hodnocení 5 / 5Hodnocení 5 / 5

neděle 14. prosinec 2014 21:37 Hodnocení 5 / 5Hodnocení 5 / 5Hodnocení 5 / 5Hodnocení 5 / 5Hodnocení 5 / 5
Copyright © 2020 Inventura krajiny