Doporučujeme

 • Podruhé z Porúří - Postindustriální parky

  Prakticky nikde nenaleznete souborný český popis postindustriálních parků Porúří, které jsou svým rozsahem a přístupem tak ojedinělé. Inventura krajiny tento popis má! 

  alt

 • Galerie vulgárních koloristů

  Patrně jednou z nejviditelnějších stop postkomunistické doby je tvorba neřízené sídelní kaše, která s sebou nese množství doprovodných negativních jevů. Tento problém vydá na desítky tučných svazků odborné literatury a budeme se jím pravděpodobně zabývat v dalších článcích. Můžeme jej přirovnat k rakovinnému bujení, kdy na dosud zdravém základu s jasnou organizační strukturou a kvalitními buňkami začnou vyrůstat nádory neorganizovaných buněk nemocných.

 • Kůrovec a podobní škůdci

  Problematiku kůrovce není třeba představovat – mediální kolotoče s ní pravidelně objíždějí domácnosti, a tak snad není nikoho, kdo by neznal tyto šumavské celebrity.  Ve smrkových lesích se jim dobře daří a vesele se za naší velké pozornosti rozrůstají. Mimo veškerý zájem však stojí kůrovec jiný, troufám si tvrdit, že možná i nebezpečnější.

video

video z článku Thuje (Tfúje)

Nejnovější komentáře

Trocha geometrie

Při práci s obrazci a vzory je třeba velká obezřetnost. Tu může být člověk nařčen z podpory a propagace hnutí potlačujících lidská práva a svobody, jindy zas z obyčejného sprosťáctví. A ve veřejném prostoru by to mělo platit obzvlášť.

 

Jinak to může dopadnout pěkně na pí*u...

Quo vadis? alt alt

 

(Plzeň, Koterovská ulice)

Názory uživatelů

Míc

středa 17. říjen 2012 14:08
....jenom dlaždič zůstal dole, chodník dláždil, plival na zem a byl sprostý: )
Nahlásit závadný komentář.
Copyright © 2020 Inventura krajiny