Doporučujeme

 • Podruhé z Porúří - Postindustriální parky

  Prakticky nikde nenaleznete souborný český popis postindustriálních parků Porúří, které jsou svým rozsahem a přístupem tak ojedinělé. Inventura krajiny tento popis má! 

  alt

 • Galerie vulgárních koloristů

  Patrně jednou z nejviditelnějších stop postkomunistické doby je tvorba neřízené sídelní kaše, která s sebou nese množství doprovodných negativních jevů. Tento problém vydá na desítky tučných svazků odborné literatury a budeme se jím pravděpodobně zabývat v dalších článcích. Můžeme jej přirovnat k rakovinnému bujení, kdy na dosud zdravém základu s jasnou organizační strukturou a kvalitními buňkami začnou vyrůstat nádory neorganizovaných buněk nemocných.

 • Kůrovec a podobní škůdci

  Problematiku kůrovce není třeba představovat – mediální kolotoče s ní pravidelně objíždějí domácnosti, a tak snad není nikoho, kdo by neznal tyto šumavské celebrity.  Ve smrkových lesích se jim dobře daří a vesele se za naší velké pozornosti rozrůstají. Mimo veškerý zájem však stojí kůrovec jiný, troufám si tvrdit, že možná i nebezpečnější.

video

video z článku Thuje (Tfúje)

Nejnovější komentáře

Zazděná jeptiška v Osnici u Prahy

Soukromé ve veřejném-veřejné v soukromém.

Příklad krásné difúzní hranice, struktura řízená Brownovým pohybem. Ojedinělý architektonický počin, stavitelský rébus, katastrální oříšek a urbanistická anekdota.

Čí je? Kdo udělal přehmat? Je to výsledek dohody či sporu?

Vypusťte Krakena!

altalt

Názory uživatelů

kát

středa 25. červenec 2012 10:03 Hodnocení 4 / 5Hodnocení 4 / 5Hodnocení 4 / 5Hodnocení 4 / 5Hodnocení 4 / 5
Kdybych provozoval geocaching, dal bych k tomu cachku :-)
Nahlásit závadný komentář.
Copyright © 2020 Inventura krajiny