Doporučujeme

 • Podruhé z Porúří - Postindustriální parky

  Prakticky nikde nenaleznete souborný český popis postindustriálních parků Porúří, které jsou svým rozsahem a přístupem tak ojedinělé. Inventura krajiny tento popis má! 

  alt

 • Galerie vulgárních koloristů

  Patrně jednou z nejviditelnějších stop postkomunistické doby je tvorba neřízené sídelní kaše, která s sebou nese množství doprovodných negativních jevů. Tento problém vydá na desítky tučných svazků odborné literatury a budeme se jím pravděpodobně zabývat v dalších článcích. Můžeme jej přirovnat k rakovinnému bujení, kdy na dosud zdravém základu s jasnou organizační strukturou a kvalitními buňkami začnou vyrůstat nádory neorganizovaných buněk nemocných.

 • Kůrovec a podobní škůdci

  Problematiku kůrovce není třeba představovat – mediální kolotoče s ní pravidelně objíždějí domácnosti, a tak snad není nikoho, kdo by neznal tyto šumavské celebrity.  Ve smrkových lesích se jim dobře daří a vesele se za naší velké pozornosti rozrůstají. Mimo veškerý zájem však stojí kůrovec jiný, troufám si tvrdit, že možná i nebezpečnější.

video

video z článku Thuje (Tfúje)

Nejnovější komentáře

Ledový stůl***

Krátkodobá instalace v krajině.

Servírování na neobyčejných ledových tabulích, proběhlo 6.2.2012 při ústí potoka Hamerského do rybníku Hejtman.

alt

Ledové tabule vznikly poklesem zamrzající hladiny potoka, čímž velké tenké kusy ledu zůstaly přimrznuté na kmenech, kamenech a rákosí asi třičtvrtě metru vysoko nad ostatní zamrzlou hladinou a vytvořily tak dojem ledových stolů, které měly nohy ze dřeva (kmenů) a tabuli ze skla (ledu), jak schématicky zobrazuje skica.

alt

Občerstvení bylo po instalaci u ledového stolu zkonzumováno, čímž byla celá akce završena a nabyla svého smyslu, jakožto vysoce luxusního bruslařského čajového dýchánku. Využili jsme neopakovatelné exkluzivní nabídky přírody.

koncept: O.Semotán, M.Paďourová

foto: L.Jirků, O.Semotán

altaltaltaltaltaltalt

Copyright © 2020 Inventura krajiny