Doporučujeme

 • Podruhé z Porúří - Postindustriální parky

  Prakticky nikde nenaleznete souborný český popis postindustriálních parků Porúří, které jsou svým rozsahem a přístupem tak ojedinělé. Inventura krajiny tento popis má! 

  alt

 • Galerie vulgárních koloristů

  Patrně jednou z nejviditelnějších stop postkomunistické doby je tvorba neřízené sídelní kaše, která s sebou nese množství doprovodných negativních jevů. Tento problém vydá na desítky tučných svazků odborné literatury a budeme se jím pravděpodobně zabývat v dalších článcích. Můžeme jej přirovnat k rakovinnému bujení, kdy na dosud zdravém základu s jasnou organizační strukturou a kvalitními buňkami začnou vyrůstat nádory neorganizovaných buněk nemocných.

 • Kůrovec a podobní škůdci

  Problematiku kůrovce není třeba představovat – mediální kolotoče s ní pravidelně objíždějí domácnosti, a tak snad není nikoho, kdo by neznal tyto šumavské celebrity.  Ve smrkových lesích se jim dobře daří a vesele se za naší velké pozornosti rozrůstají. Mimo veškerý zájem však stojí kůrovec jiný, troufám si tvrdit, že možná i nebezpečnější.

video

video z článku Thuje (Tfúje)

Nejnovější komentáře

Zahradní a krajinná architektura je pro nás prací i koníčkem. Snažíme se neustrnout někde v teplém hnízdečku, stále sledujeme novinky a podnikáme cesty za poznáním.

Chcete-li nám napsat, použijte prosím emailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo kontaktní formulář.

Ing. Ondřej Semotán (27)

Vystudoval obor Zahradní a krajinářská architektura na Mendelově univerzitě

V současnosti se živí jako zahradní architekt v ateliéru v okolí Prahy. Kromě oborové činnosti se příležitostně věnuje experimentální tvorbě - video, animace, malba ad.. Více viz portfolio.

Ing. Monika Paďourová (27)

Vystudovala obor Zahradní a krajinářská architektura na Mendelově univerzitě.

Pracuje jako lektorka a grafička environmentálního centra poblíž Benešova. Příležitostně projektuje zahrady.

Ing. Lucie Hálová (27)

Vystudovala obor Zahradní a krajinářská architektura na Mendelově univerzitě.

Po absolvování univerzity pracovala v Plzni jako projektantka městské zeleně, nyní je na mateřské dovolené. Když čas dovolí, věnuje se menším zakázkám rodinných zahrad atp.

Copyright © 2020 Inventura krajiny