Doporučujeme

 • Podruhé z Porúří - Postindustriální parky

  Prakticky nikde nenaleznete souborný český popis postindustriálních parků Porúří, které jsou svým rozsahem a přístupem tak ojedinělé. Inventura krajiny tento popis má! 

  alt

 • Galerie vulgárních koloristů

  Patrně jednou z nejviditelnějších stop postkomunistické doby je tvorba neřízené sídelní kaše, která s sebou nese množství doprovodných negativních jevů. Tento problém vydá na desítky tučných svazků odborné literatury a budeme se jím pravděpodobně zabývat v dalších článcích. Můžeme jej přirovnat k rakovinnému bujení, kdy na dosud zdravém základu s jasnou organizační strukturou a kvalitními buňkami začnou vyrůstat nádory neorganizovaných buněk nemocných.

 • Kůrovec a podobní škůdci

  Problematiku kůrovce není třeba představovat – mediální kolotoče s ní pravidelně objíždějí domácnosti, a tak snad není nikoho, kdo by neznal tyto šumavské celebrity.  Ve smrkových lesích se jim dobře daří a vesele se za naší velké pozornosti rozrůstají. Mimo veškerý zájem však stojí kůrovec jiný, troufám si tvrdit, že možná i nebezpečnější.

video

video z článku Thuje (Tfúje)

Nejnovější komentáře

Názory na: "Podruhé z Porúří - Postindustriální parky "

Názory uživatelů

Jana

čtvrtek 26. březen 2015 9:19
Moc zajímavé. Ráda bych si tam udělala exkurzi, poradil byste, kolik dní je tak potřeba, aby si člověk udělal obrázek? A třeba nejvýhodnější způsob dopravy a pohybu po Emscher parku? A vůbec, prostě praktické info k návštěvě:) Díky!
Nahlásit závadný komentář.

Radoslav Jankovič

středa 14. březen 2012 15:45
Super, pouzijem na nasom facebooku http://www.facebook.com/projekt.urbanET
Nahlásit závadný komentář.

Vložte svůj názor

Copyright © 2019 Inventura krajiny