Doporučujeme

 • Podruhé z Porúří - Postindustriální parky

  Prakticky nikde nenaleznete souborný český popis postindustriálních parků Porúří, které jsou svým rozsahem a přístupem tak ojedinělé. Inventura krajiny tento popis má! 

  alt

 • Galerie vulgárních koloristů

  Patrně jednou z nejviditelnějších stop postkomunistické doby je tvorba neřízené sídelní kaše, která s sebou nese množství doprovodných negativních jevů. Tento problém vydá na desítky tučných svazků odborné literatury a budeme se jím pravděpodobně zabývat v dalších článcích. Můžeme jej přirovnat k rakovinnému bujení, kdy na dosud zdravém základu s jasnou organizační strukturou a kvalitními buňkami začnou vyrůstat nádory neorganizovaných buněk nemocných.

 • Kůrovec a podobní škůdci

  Problematiku kůrovce není třeba představovat – mediální kolotoče s ní pravidelně objíždějí domácnosti, a tak snad není nikoho, kdo by neznal tyto šumavské celebrity.  Ve smrkových lesích se jim dobře daří a vesele se za naší velké pozornosti rozrůstají. Mimo veškerý zájem však stojí kůrovec jiný, troufám si tvrdit, že možná i nebezpečnější.

video

video z článku Thuje (Tfúje)

Nejnovější komentáře

Názory na: "Strom listnatý var. problematický "

Názory uživatelů

Rosťa

středa 28. srpen 2013 21:07
Jsem pro. Všechny ty zelený rozvětvence pokácet. Ale nejhorší jsou ty krvelačné bestie podél cest, co jen tupě stojí, když se na ně řítí neřízený automobil. Pracuji na úřadě a vím, kolik trápení přinášejí našim spoluobčanům. Padá z toho listí do okapu, padá z toho hromada žaludů, lítají z toho semínka do oken, stíní, spadla z toho větev o průměru 10 cm, soused se bojí, že to spadne, dá mě k soudu, až to spadne, já se bojím, že to spadne, kape z toho lepivý nektar na moje nové auto....No zkrátka samé problémy a negativa. Ještě, že mám na starosti ty rybníky, co tolik nepřekážejí.
Nahlásit závadný komentář.

Vložte svůj názor

Copyright © 2020 Inventura krajiny